Wheel; white; rubber; 3.5mm; push-in; Kit: 2xØ36mm, 2xØ55mm; Pcs: 4
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAMIYA 70193 SLIM TIRE SET
Manufacturer: POLOLU
Manufacturer code: TAMIYA 70193 SLIM TIRE SET
Specification for Wheel; white; rubber; 3.5mm; push-in; Kit: 2xØ36mm, 2xØ55mm; Pcs: 4
| Mechanical mounting | push-in |
| Colour | white |
| Kit contents | 2xØ36mm, 2xØ55mm |
| Quantity in package | 4pcs. |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Plating material | rubber |
| Connection | hex shafts 3mm, round shaft 4mm |
| Type of robotics accessories | wheel |
| Wheel width | 3.5mm |