Cable; USB 2.0; USB C angled plug,both sides; 2m; black; 480Mbps
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TANHH
Manufacturer: VENTION
Manufacturer code: TANHH
Product downloads
Specification for Cable; USB 2.0; USB C angled plug,both sides; 2m; black; 480Mbps
| Max. operating current | 5A |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Version | USB 2.0 |
| Wire insulation material | TPE |
| Cable length | 2m |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Cable external diameter | 4.1mm |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | both sides, USB C angled plug |
| Insulation colour | black |
| Shield structure | aluminium foil, braid made of aluminium wires |