Wire: AV; Outside insul.material: PVC FirestoP®; OFC; grey; 5; 75Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAS-C263
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Wire: AV; Outside insul.material: PVC FirestoP®; OFC; grey; 5; 75Ω
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 5 |
| Wave impedance | 75Ω |
| Cable external diameter | 9.8mm |
| Insulation colour | grey |
| Cable application | RGB HV transmission |
| Type of wire | AV |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | no classification |