Wire: AV; Outside insul.material: PVC; OFC,tinned; black; 15; 30VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAS-TSK1060S
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK1060 SUPER
Product downloads
Specification for Wire: AV; Outside insul.material: PVC; OFC,tinned; black; 15; 30VAC
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC, tinned |
| Number of cores | 15 |
| Version | HDMI 2.0, High Speed + Ethernet |
| Wire insulation material | PVC |
| Kind of wire | HDMI |
| Rated voltage | 30V AC |
| Cable external diameter | 8.5mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | home theatre |
| Type of wire | AV |
| No. of pairs | 5 |
| Shield structure | Al-PET foil, pairs shielded with Al-PET foil, tinned copper braid |
| CPR standard | no classification |