Wire: coaxial; 1x75Ω; solid; OFC; 20AWG; LSZH; 100m; 5.9mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAS-TSK1078
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Wire: coaxial; 1x75Ω; solid; OFC; 20AWG; LSZH; 100m; 5.9mm
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | OFC |
| Cable features | low smoke density |
| Number of cores | 1 |
| Wave impedance | 75Ω |
| Cable external diameter | 5.9mm |
| Cable application | HD-SDI, HDTV |
| Type of wire | coaxial |
| Shield structure | aluminium foil, tinned copper braid |
| CPR standard | no classification |