Wire; USB 3.0; 2x2x0,08mm2 + 1x2x0,08mm2 + 2x0,14mm2; stranded
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAS-TSK1162
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK1162
Product downloads
Specification for Wire; USB 3.0; 2x2x0,08mm2 + 1x2x0,08mm2 + 2x0,14mm2; stranded
| Operating temperature | -20...80°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC, silver plated, tinned |
| Number of cores | 8 |
| Rated voltage | 30V AC, 30V |
| Cable external diameter | 6mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | USB 3.0 |
| Type of wire | data transmission |
| Shield structure | Al-PET foil, tinned copper braid |
| CPR standard | no classification |