IC: audio amplifier; Pout: 22W; 4.5÷18VDC; Ch: 1; Amp.class: D; 4Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAS5441QPWPRQ1
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TAS5441QPWPRQ1
Specification for IC: audio amplifier; Pout: 22W; 4.5÷18VDC; Ch: 1; Amp.class: D; 4Ω
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP16 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | D |
| Output power | 22W |