IC: audio amplifier
Multiples:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Product code:
TAS6422QDKQQ1
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TAS6422QDKQQ1
Specification for IC: audio amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | HSSOP56 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | thermal protection |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | D |
| Output power | 75W |