Tape: fixing; W: 19mm; L: 30m; Thk: 0.4mm; rubber hot-melt; amber
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TASMA 0485 0,4MM/19MM/30M
Manufacturer: SCAPA
Manufacturer code: TASMA 0485 0,4MM/19MM/30M
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 19mm; L: 30m; Thk: 0.4mm; rubber hot-melt; amber
| Operating temperature | 0...40°C |
| Colour | amber |
| Resistance to | water |
| Width | 19mm |
| Length | 30m |
| Thickness | 400µm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Tape features | flexible, leaves no glue residue after remove |