Tape: fixing; W: 19mm; L: 25m; Thk: 0.24mm; natural rubber; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TASMA 3370 19MM/25M CZARNA
Manufacturer: SCAPA
Manufacturer code: TASMA 3370 19MM/25M CZARNA
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 19mm; L: 25m; Thk: 0.24mm; natural rubber; black
| Operating temperature | -10...70°C |
| Colour | black |
| Resistance to | abrasion, corrosion |
| Width | 19mm |
| Length | 25m |
| Tape application | bundling |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | rayon |
| Kind of adhesive | natural rubber |
| Tape features | can be broken using your hand, flexible, high mechanical strength |
| Adhesion to steel | 3N/cm |