LED tape; white warm/cold white; 24V; LED/m: 252; 10mm; IP20; 120°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAŚMA K-27/50-1440-24
Manufacturer: KLUŚ
Manufacturer code: TAŚMA K-27/50-1440-24
Product downloads
Specification for LED tape; white warm/cold white; 24V; LED/m: 252; 10mm; IP20; 120°
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 24V DC |
| IP rating | IP20 |
| Width | 10mm |
| Thickness | 1.5mm |
| LED colour | white warm/cold white |
| Min. colour rendering index | 90 |
| LEDs' features | dimming function, without cover |
| Conform to the norm | UL |
| Maximum power per meter | 14.4W/m |