LED tape; RGB; 24V; LED/m: 120; 8mm; IP20; 120°; 12W/m; Thk: 2.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAŚMA LED K-RGB-1200-24V
Manufacturer: KLUŚ
Manufacturer code: TAŚMA LED K-RGB-1200-24V
Product downloads
Specification for LED tape; RGB; 24V; LED/m: 120; 8mm; IP20; 120°; 12W/m; Thk: 2.5mm
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 24V DC |
| IP rating | IP20 |
| Width | 8mm |
| Thickness | 2.5mm |
| LED colour | RGB |
| LEDs' features | dimming function, without cover |
| Conform to the norm | UL |
| LED per meter amount | 120 |
| Maximum power per meter | 12W/m |