LED tape; white neutral; 24V; LED/m: 280; 14mm; IP20; 120°; 19.2W/m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAŚMA LED K2-40-1920-24V 19,2W/M
Manufacturer: KLUŚ
Manufacturer code: TAŚMA LED K2-40-1920-24V 19,2W/M
Product downloads
Specification for LED tape; white neutral; 24V; LED/m: 280; 14mm; IP20; 120°; 19.2W/m
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 24V DC |
| IP rating | IP20 |
| Width | 14mm |
| Thickness | 1.8mm |
| LED colour | white neutral |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| LEDs' features | dimming function, without cover |
| Conform to the norm | UL |
| LED per meter amount | 280 |
| Light source efficiency | 159lm/W |
| Maximum power per meter | 19.2W/m |