Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1000V; If: 15A; Ifsm: 300A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TBR1510
Manufacturer: DC COMPONENTS
Manufacturer code: TBR1510
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1000V; If: 15A; Ifsm: 300A
| Case | TBR |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 15A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.4V |