Three-phase bridge rectifier; Urmax: 400V; If: 25A; Ifsm: 400A; TBR
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TBR2504
Manufacturer: DC COMPONENTS
Manufacturer code: TBR2504
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 400V; If: 25A; Ifsm: 400A; TBR
| Case | TBR |
| Kind of package | in-tray |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 25A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.26V |