Wire; XzTKMXpw; solid; Cu; 10x4x0,5mm2; polyetylene; black; 10.8mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TC0010
Manufacturer: BITNER
Manufacturer code: TC0010
Product downloads
Specification for Wire; XzTKMXpw; solid; Cu; 10x4x0,5mm2; polyetylene; black; 10.8mm
| Operating temperature | -30...70°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu |
| Cable features | twisted four conductors |
| Number of cores | 40 |
| Resistance to | UV rays |
| Cable external diameter | 10.8mm |
| Core diameter | 0.5mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | for direct burial, outdoor, telecommunication, telephone systems |
| Type of wire | data transmission |
| No. of pairs | 10 |
| Shield structure | Al-PET foil |
| Core marking | colours with colour repetition |
| Earth core | without earth core |
| CPR standard | no classification |