Resistor: thin film; SMD; 0603; 330Ω; 100mW; ±0.1%; TC; -55÷155°C
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
TC0350B3300T5F
Manufacturer: ROYALOHM
Manufacturer code: TC0350B3300T5F
Product downloads
Specification for Resistor: thin film; SMD; 0603; 330Ω; 100mW; ±0.1%; TC; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 100mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 75V |
| Case - inch | 0603 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±0.1% |
| Case - mm | 1608 |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Max. overload voltage | 150V |