Resistor: thin film; SMD; 0805; 330Ω; 125mW; ±0.1%; TC; -55÷155°C
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
TC0550B3300T5G
Manufacturer: ROYALOHM
Manufacturer code: TC0550B3300T5G
Product downloads
Specification for Resistor: thin film; SMD; 0805; 330Ω; 125mW; ±0.1%; TC; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 125mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 150V |
| Case - inch | 0805 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±0.1% |
| Case - mm | 2012 |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Max. overload voltage | 300V |