Resistor: thin film; SMD; 1206; 330Ω; 250mW; ±1%; TC; -55÷155°C
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
TC0650F3300T5G
Manufacturer: ROYALOHM
Manufacturer code: TC0650F3300T5G
Product downloads
Specification for Resistor: thin film; SMD; 1206; 330Ω; 250mW; ±1%; TC; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 250mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 200V |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 3225 |
| Temperature coefficient | 50ppm/°C |
| Max. overload voltage | 400V |