Resistor: thin film; precise; SMD; 1210; 330Ω; 1/3W; ±0.1%; 25ppm/°C
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
TC0725B3300T5K
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: TC0725B3300T5K
Product downloads
Specification for Resistor: thin film; precise; SMD; 1210; 330Ω; 1/3W; ±0.1%; 25ppm/°C
| Mounting | SMD |
| Power | 300mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thin film |
| Operating voltage | 200V |
| Case - inch | 1210 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±0.1% |
| Case - mm | 3225 |
| Temperature coefficient | 25ppm/°C |
| Max. overload voltage | 400V |
| Kind of resistor | precise |