Driver; MOSFET gate driver; 1.5A; Channels: 1; 4.5÷30V; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TC4431COA
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: TC4431COA
Product downloads
Specification for Driver; MOSFET gate driver; 1.5A; Channels: 1; 4.5÷30V; SO8
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...30V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Kind of output | inverting |
| Kind of integrated circuit | MOSFET gate driver |
| Impulse rise time | 25ns |
| Pulse fall time | 33ns |