Driver; fan manager; 0.025A; 0÷5.5V; Channels: 1; SOT23A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TC670ECHTR
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: TC670ECHTR
Product downloads
Specification for Driver; fan manager; 0.025A; 0÷5.5V; Channels: 1; SOT23A
| Output current | 25mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | driver |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Output voltage | 0...5.5V |
| Kind of integrated circuit | fan manager |