Signaller: sound; 105dB; red
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TCC-0001
Manufacturer: KLAXON SIGNALS
Manufacturer code: TCC-0001
Product downloads
Specification for Signaller: sound; 105dB; red
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -40...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Colour | red |
| Body material | ABS |
| Sound level | 105dB |
| Signalling method | siren |
| Cover material | polycarbonate |
| Type of signaller | sound |