Signaller: lighting-sound; 24VDC; LED; red; IP66; Ø102x105mm; 105dB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TCC-0007
Manufacturer: KLAXON SIGNALS
Manufacturer code: TCC-0007
Product downloads
Specification for Signaller: lighting-sound; 24VDC; LED; red; IP66; Ø102x105mm; 105dB
| Mounting | for wall mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -40...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Colour | red |
| Body material | ABS |
| Light source | LED |
| Sound level | 105dB |
| Signalling method | blinking light, continuous light, siren |
| Cover material | polycarbonate |
| Type of signaller | lighting-sound |