Optocoupler
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TCET1102
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TCET1102
Product downloads
Specification for Optocoupler
| Mounting | THT |
| Case | DIP4 |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Turn-on time | 3µs |
| Insulation voltage | 5kV |
| Kind of output | transistor |
| Collector-emitter voltage | 70V |
| Turn-off time | 4.7µs |
| CTR@If | 63-125%@10mA |