Optocoupler
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TCLT1103
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TCLT1103
Product downloads
Specification for Optocoupler
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Turn-on time | 6µs |
| Insulation voltage | 5kV |
| Kind of output | transistor |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Turn-off time | 5µs |
| CTR@If | 100-200%@10mA |
| Conform to the norm | UL |