Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 10A; 24÷280VAC; on panel; IP00
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TD2410-B
Manufacturer: SENSATA / CRYDOM
Manufacturer code: TD2410-B
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 10A; 24÷280VAC; on panel; IP00
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Series | T |
| Body dimensions | 44.5x57.3x22.6mm |
| Switched voltage | 24...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |