Driver; IGBT gate driver,MOSFET gate driver; 600mA; 5V; SO16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TD310ID
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TD310ID
Product downloads
Specification for Driver; IGBT gate driver,MOSFET gate driver; 600mA; 5V; SO16
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...16V |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Number of channels | 3 |
| Topology | H-bridge |
| Output voltage | 5V |
| Kind of integrated circuit | IGBT gate driver, MOSFET gate driver |
| DC supplying current | 2mA |