Audio amplifier; Pout: 1W; Features: stereo; 1.8÷15VDC; 2; SO8; 32Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TDA2822D013TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TDA2822D013TR
Product downloads
Specification for Audio amplifier; Pout: 1W; Features: stereo; 1.8÷15VDC; 2; SO8; 32Ω
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...15V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | stereo |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 32Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 1W |