Audio amplifier; Pout: 100W; 12÷50VDC; 1; Amp.class: AB; 4Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TDA7293V-E
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TDA7293V-E
Product downloads
Specification for Audio amplifier; Pout: 100W; 12÷50VDC; 1; Amp.class: AB; 4Ω
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 12...50V DC |
| Case | MULTIWATT15 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 100W |