Relay: solid state; Ucntrl: 1.1÷1.4VDC; Icntrl max: 3mA; 110mA
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TLP172GM(TPL,E(O
Manufacturer: TOSHIBA
Manufacturer code: TLP172GM(TPL,E(O
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 1.1÷1.4VDC; Icntrl max: 3mA; 110mA
| Mounting | SMT |
| Case | SO6 |
| Operating temperature | -20...85°C |
| On-state resistance | 50Ω |
| Body dimensions | 4.55x3.7x2.1mm |
| Switched voltage | max. 350V DC |
| Output configuration | SPST-NO |
| Relay variant | Photo MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |
| Release time | 0.5ms |
| Control current max. | 3mA |