Supervisor Integrated Circuit
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TPS3103K33DBVT
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TPS3103K33DBVT
Product downloads
Specification for Supervisor Integrated Circuit
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 0.9...3.6V DC |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Integrated circuit features | manual reset |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Threshold on-voltage | 2.941V |
| Quantity in package | 250pcs. |
| Kind of integrated circuit | power on reset monitor (PoR) |
| Kind of RESET output | open drain |
| Active logical level | low |