IC: driver
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TPS92612DBVR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TPS92612DBVR
Product downloads
Specification for IC: driver
| Output current | 150mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5...40V |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 3000pcs. |
| Kind of integrated circuit | LED driver |