IC: driver
Multiples:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
TPS92633QPWPRQ1
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TPS92633QPWPRQ1
Product downloads
Specification for IC: driver
| Output current | 150mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5...40V |
| Case | HTSSOP20 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 3 |
| Application | automotive industry |
| Quantity in package | 2000pcs. |
| Kind of integrated circuit | LED driver |