Converter: DC/DC
Multiples:
80.0
Minimum quantity:
80.0
Product code:
TPSM84212EAB-1
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TPSM84212EAB
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Case | SIP3 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Application | IT |
| Output voltage | 12V |
| Input voltage | 24V DC |
| Efficiency | 94% |
| Number of outputs | 1 |