Fuse: fuse; quick blow; 1A; 32VAC; 32VDC; soldered,SMD; 0603FA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TR-0603FA1-R
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: TR-0603FA1-R
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 1A; 32VAC; 32VDC; soldered,SMD; 0603FA
| Mounting | SMD |
| Case | 0603 |
| Resistance | 150mΩ |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 1A |
| Rated voltage | 32V AC, 32V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |