Fuse: fuse; time-lag; 3.15A; 250VAC; soldered,SMD; ceramic; SMD
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TR-1245UMFT3-15-R
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: TR-1245UMFT3-15-R
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; time-lag; 3.15A; 250VAC; soldered,SMD; ceramic; SMD
| Mounting | SMD |
| Kind of fuse | ceramic, miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Current rating | 3.15A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 100A |