Fuse: fuse; quick blow; 10A; 24VDC; soldered,SMD; 3.2x1.6x0.89mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TR-3216FF10-R
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: TR-3216FF10-R
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 10A; 24VDC; soldered,SMD; 3.2x1.6x0.89mm
| Mounting | SMD |
| Case | 3216 |
| Resistance | 4.5mΩ |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 24V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 150A |