Fuse: fuse; quick blow; 4.5A; 32VAC; 32VDC; soldered,SMD; 3216FF
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
TR-3216FF4-5-R
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: TR-3216FF4-5-R
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 4.5A; 32VAC; 32VDC; soldered,SMD; 3216FF
| Mounting | SMD |
| Resistance | 16mΩ |
| Case - inch | 1206 |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 4.5A |
| Rated voltage | 32V AC, 32V DC |
| Case - mm | 3216 |
| Voltage drop | 100mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |