Specification for Wire: coaxial; 1x75Ω; solid; Cu; PVC FirestoP®; brown-red; 100m
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu, silver plated |
| Cable features | low smoke density, triaxial |
| Wave impedance | 75Ω |
| Cable external diameter | 8.5mm |
| Insulation colour | brown-red |
| Type of wire | coaxial |
| Shield structure | braid made of copper wires |
| CPR standard | no classification |