Converter: DC/DC; 1W; Uin: 21.6÷26.4V; Uout: 15VDC; Iout: 68mA; SMD14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TRI 1-2413SM
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: TRI 1-2413SM
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1W; Uin: 21.6÷26.4V; Uout: 15VDC; Iout: 68mA; SMD14
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |