LED strip; 23.2V; white neutral; W: 20mm; L: 280mm; No.of diodes: 24
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TRON 20X280-24-E-940-08S3P
Manufacturer: TRON
Manufacturer code: TRON 20X280-24-E-940-08S3P
Product downloads
Specification for LED strip; 23.2V; white neutral; W: 20mm; L: 280mm; No.of diodes: 24
| Max. operating current | 390mA |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Connector | WAGO 2060 |
| Width | 20mm |
| Number of diodes | 24 |
| Standard | Zhaga Book 7 |
| LED colour | white neutral |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| Light source efficiency | 166lm/W |