LED strip; 23.2V; white warm/cold white; W: 24mm; L: 560mm; 780mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TRON 24X560-E-927-965-08S6P
Manufacturer: TRON
Manufacturer code: TRON 24X560-E-927-965-08S6P
Product downloads
Specification for LED strip; 23.2V; white warm/cold white; W: 24mm; L: 560mm; 780mA
| Max. operating current | 780mA |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Connector | WAGO 2060 |
| Version | dual channels |
| Width | 24mm |
| Length | 560mm |
| Number of diodes | 48 |
| Standard | Zhaga Book 7 |
| LED colour | white warm/cold white |
| LED version | bicolour |
| Min. colour rendering index | 90 |
| Light source efficiency | 166lm/W |