LED strip; 23V; white warm/cold white; W: 40mm; L: 280mm; CRImin: 98
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TRON 40X280-L-9827-9865-08S3P
Manufacturer: TRON
Manufacturer code: TRON 40X280-L-9827-9865-08S3P
Product downloads
Specification for LED strip; 23V; white warm/cold white; W: 40mm; L: 280mm; CRImin: 98
| Max. operating current | 350mA |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Connector | WAGO 2060 |
| Version | dual channels |
| Width | 40mm |
| Number of diodes | 24 |
| Standard | Zhaga Book 7 |
| LED colour | white warm/cold white |
| LED version | bicolour |
| Min. colour rendering index | 90 |
| Light source efficiency | 185lm/W |