LED strip; 22V; white warm; W: 40mm; L: 560mm; No.of diodes: 48
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TRON 40X560-L-930-000-0
Manufacturer: TRON
Manufacturer code: TRON 40X560-L-930-000-0
Product downloads
Specification for LED strip; 22V; white warm; W: 40mm; L: 560mm; No.of diodes: 48
| Max. operating current | 350mA |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Connector | WAGO 2060 |
| Width | 40mm |
| Length | 560mm |
| Number of diodes | 48 |
| Standard | Zhaga Book 7 |
| LED colour | white warm |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| Light source efficiency | 185lm/W |