Counter: electronical; LCD; time/pulses; 999999; IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TRU-7922
Manufacturer: TRUMETER
Manufacturer code: 7922
Product downloads
Specification for Counter: electronical; LCD; time/pulses; 999999; IP65
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 85...265V AC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Kind of display used | LCD |
| Kind of input 1 | NPN, PNP |
| Counting range | 999999 |
| Resetting method | electrical, manual |
| Type of counted signal | time/pulses |
| Type of counter | electronical |
| Display height 1 | 7mm |
| Max IN1 counting frequency | 10kHz |
| Kind of counter | progressive/reversing |