Converter: DC/DC; 2W; Uin: 19.2÷28.8V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TRV 2-2422M
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: TRV 2-2422M
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 2W; Uin: 19.2÷28.8V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC
| Output current | 83mA |
| Mounting | PCB |
| Case | SIP9 |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 19.6x12.5x9.9mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 5kV |
| Efficiency | 81% |
| Output current 2 | 83mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |