Power supply: UPS; 144x246.5x215mm; 2.4kW; 3kVA; 6.8kg; Ubatt: 48V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS1-3K0-LI-MC-BC48
Manufacturer: IPS
Manufacturer code: TS1-3K0-LI-MC-BC48
Product downloads
Specification for Power supply: UPS; 144x246.5x215mm; 2.4kW; 3kVA; 6.8kg; Ubatt: 48V
| Supply voltage | 230V |
| Power | 2.4kW |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Kind of connector | IEC C13 x3, Schuko x3 |
| Protection | short circuit protection, discharge below |
| Type of power supply | UPS |
| Body dimensions | 144x246.5x215mm |
| Frequency | 45...55Hz |
| Output voltage | 230V |
| Output voltage frequency | 50...60Hz |
| Rechargeable battery voltage | 48V |
| Number of output sockets | 6 |
| Power factor | ≥0.8 |
| PC accessories application | computers protection, telecommunication equipment protection |
| Power VA | 3kVA |