Power supply: UPS; 144x246.5x215mm; 800W; 1kVA; 12.2kg; 7Ah; 0÷40°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS1-LI-1K0-MC-LCD-2×7
Manufacturer: IPS
Manufacturer code: TS1-LI-1K0-MC-LCD-2×7
Product downloads
Specification for Power supply: UPS; 144x246.5x215mm; 800W; 1kVA; 12.2kg; 7Ah; 0÷40°C
| Supply voltage | 230V |
| Power | 800W |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Kind of connector | IEC C13 x3 |
| Protection | short circuit protection, discharge below |
| Type of power supply | UPS |
| Body dimensions | 144x246.5x215mm |
| Capacity | 7Ah |
| Frequency | 45...55Hz |
| Output voltage | 230V |
| Number of rechargeable batteries | 2 |
| Output voltage frequency | 50...60Hz |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Number of output sockets | 3 |
| Power factor | ≥0.9 |
| PC accessories application | computers protection, telecommunication equipment protection, workstation protection |
| Power VA | 1kVA |