IC: analog switch; SPST-NO; Ch: 1; SOT23; 2÷12VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS12A4514DBVR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS12A4514DBVR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; SPST-NO; Ch: 1; SOT23; 2÷12VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...12V DC |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 20Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 3000pcs. |
| Output configuration | SPST-NO |
| Max operating temperature | 85°C |